Sport

Znamy przyszłość Ibrahimovica w Manchesterze

Sytuacja Ibrahimovica w Manchesterze United wydaje się być coraz jaśniejsza. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca i wszystko wskazuje na to, że klub obecnej umowy nie przedłuży, więc w tym okienku transferowym będzie mógł związać się z innym zespołem na zasadzie wolnego transferu.

35-letni Szwed miał bardzo dobry sezon – w 46 spotkaniach strzelił 28 bramek. Snajper jednak od 20 kwietnia boryka się z kontuzją wiązadeł w kolanie, której nabawił się podczas meczu ćwierćfinałowego Ligi Europy z Anderlechtem. Zawodnik przeszedł operację w USA i teraz czeka go dosyć długa rehabilitacja. Lekarze twierdzą, że zawodnik będzie mógł wrócić na boisko dopiero w styczniu przyszłego roku.

Kontuzja snajpera zapewne była jednym z głównych powodów nieprzedłużenia umowy z zawodnikiem. Na pewno odciąży to ich budżet, ponieważ Ibrahimovic zarabia 300 tysięcy funtów tygodniowo. Klub zapewne nie może pozwolić sobie na takie koszta względem zawodnika, z którego nie może skorzystać. Klub jednak zobowiązał się cały czas opłacać cały sztab lekarski, który jest odpowiedzialny za rehabilitację Szweda.

Ibrahimovic trafił do Manchesteru United z PSG również na zasadzie wolnego transferu. Nieznany jest jeszcze przyszły kierunek zawodnika, lecz spekuluje się, że tym razem trafi do jednego z klubów amerykańskiej MLS.

Jako następców „Ibry” wymienia się Alvaro Moratę, Belottiego oraz Lacazette.