Sport

Triathlon Enea w Bydgoszczy

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się zawody zwane triathlonem. Jest to wszechstronna dyscyplina sportowa, która jest kombinacją biegania, kolarstwa oraz pływania. Już niedługo w Bydgoszczy odbędzie się już trzecia edycja tego typu zawodów.

Zmagania amatorów i profesjonalistów odbędą się na 2 dystansach:

8 lipca 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22 km jazdy rowerem /5,5 km biegu)
9 lipca 1/4 , dystans krótki (950 m pływania/44 km jazdy rowerem /10,8 km biegu)

Aby dodatkowo uatrakcyjnić zawody, organizatorzy przygotowali dodatkowo rywalizację sztafetową oraz drużynową. Triathlon jest świetną atrakcją na weekend. Jest to bardzo wyjątkowe wydarzenie w skali całej Polski, ponieważ zawody te częściowo odbywają się w centrum miasta, ponieważ etap pływania odbywać się będzie w Brdzie. Niewiele miast może się tym pochwalić, zważywszy na to, że to właśnie rzeka przepływająca przez Bydgoszcz jest najczystsza w Polsce. Trasa rowerowa jest bardzo szybka i płaska, więc zapowiada się niezwykła rywalizacja. Natomiast biegi odbędą się nabrzeżem Brdy.

Triathlon Enea jest wyjątkową imprezą, ponieważ zrzesza wokół siebie niemal wszystkie pokolenia, które interesują się sportem. Jeśli jeszcze zastanawiasz się co robić w Bydgoszczy, to wiedz, że masz cały wachlarz możliwości. Całe miasto tętni życiem i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.