Technologie

System rezerwacji jako czynnik ułatwiający życie

Internet jest ogromnym medium informacyjnym, dzięki któremu, zanikają bariery narodowościowe i kulturowe, informacje mogą wymieniać ludzie z odległych krańców świata. Trudno jest określić ilość usług dostępnych w Internecie a ich ilość stale wzrasta. Do jednych z najważniejszych z pewnością należy usługa WWW, dzięki której można w atrakcyjny sposób promować różnego rodzaju instytucje czy przedsiębiorstwa, docierając do szerokiego grona odbiorców.

Rozwój Internetu stwarza wiele możliwości w konkretnych branżach handlowo-usługowych, niesie ze sobą zapotrzebowanie na informatyczne narzędzia ułatwiające codzienną pracę. Dlatego powstał pomysł stworzenia aplikacji, ułatwiającej użytkownikowi korzystanie z oferty instytucji rozrywkowej, jaką jest kino. Posiadanie przez kino witryny internetowej, dzięki której, może promować swoje zdarzenia kulturalne, jest praktyką coraz częściej stosowaną i odbierana przez społeczeństwo pozytywnie. Internetowe systemy rezerwacji to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy, raz zainwestowane środki szybko się zwracają. System może służyć przez lata ulegając modernizacji . Dodatkową zaletą jest niewielka liczba osób obsługująca witrynę. W praktyce, jeden administrator może zarządzać portalem, co powoduje ograniczenie kosztów i ogranicza błędy w administracji związane z rozbudowaną infrastrukturą. Internetowe systemy rezerwacji ułatwiają pracę umożliwiając rezerwację miejsc z dowolnego punktu, w którym mamy dostęp do Internetu.

Systemy rezerwacji internetowej działają w czasie rzeczywistym, dzięki temu, użytkownik unika problemów z podwójnymi rezerwacjami biletów na seanse kinowe. Posiadanie przez kino strony internetowej pozwala nawiązać kontakt z szeroką gamą klientów, którym łatwiej dokonać wyboru po wcześniejszym zapoznaniu się z ofertami widocznymi w portalu. Jeżeli system rezerwacji działa w modelu ASP, to po stronie klienta nie jest wymagana jest żadna instalacja, wszystko dostępne jest z poziomu przeglądarki internetowej, dzięki temu nie obciążamy użytkownika dodatkowymi problemami związanymi z czasem instalacji dodatkowego oprogramowania i potrzebną do tego wiedzą. Ze strony klienta cały proces rezerwacji składa się wykonania kilku prostych kroków, w których podaje interesujące go daty, seanse i miejsca na sali. Dlatego strony powinny być funkcjonalne, oryginalne. Za pomocą kolorowych szablonów, dowolnych podgrup łatwiej wypromować najciekawsze oferty. Rezerwacja biletów kinowych za pośrednictwem Internetu pozwala na zajęcie najlepszych miejsc bez konieczności wizyty w kinie. Umożliwia wygodne zapoznanie się z repertuarem i zaplanowanie udanej wizyty. W