Zdrowie

Rozwój nauki a szczepionki

Kiedy krzywa spadnie, a ograniczenia zostaną zniesione, potrzeba nowatorskich badań i edukacji naukowej będzie miała kluczowe znaczenie dla tego, jak będziemy reagować na przyszłe zagrożenia. Kolejne pokolenia z wykształceniem naukowym mogą nas dosłownie uratować. I naszą planete. Dzisiejsze inwestycje utorują drogę jutrzejszym triumfom. Sprawdź: Szczepienia Covid Bydgoszcz

Na długo przed tym, jak zostaliśmy w domu z powodu COVID-19, The Discovery, Immunize Nevada i Sierra Nevada Journeys kultywowały wiedzę naukową w naszej społeczności, wspólnie poprzez programy osobiste, internetowe, szkolne i plenerowe.

To straszne czasy. A ponieważ wszystko zmienia się tak szybko, może być trudno nadać temu sens. Ale jedno pozostaje pewne – potrzeba edukacji. Nauka jest kluczowa w zwalczaniu i kontrolowaniu rozprzestrzeniania się chorób. Utrzymanie dystansu od dezinformacji jest łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia. Tak szybko, jak ten wirus się rozprzestrzeniał, dezinformacja rozprzestrzeniała się szybciej, powodując, że WHO nazywa go „infodemicznym”. Wszyscy możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się, sprawdzając fakty, słuchając wiarygodnych ekspertów oraz obalając alternatywne teorie, niebezpieczne lekarstwa i mity.