Uroda Zdrowie

Pierwsze kroki w odchudzaniu

Podejmując decyzje o rozpoczęciu odchudzania należy zadać sobie pytanie, w jaki sposób osiągnąć najlepszy efekt kuracji odchudzającej. Skuteczne odchudzanie opiera się realizowaniu określonego planu, który pozwala na osiągniecie jak najlepszego efektu. Jednym z elementów takiego działania jest właściwa dieta pozwalająca na dostosowanie ilości przyjmowanych kalorii do potrzeb energetycznych organizmu. W większości przypadków to właśnie przyjmowanie zbyt dużej ilości pokarmów jest powodem otyłości. Oczywiście skuteczne odchudzanie wymaga, aby stosowana dieta była dostosowana do potrzeb konkretnej osoby. Dietetycy zalecają zmianę w żywieniu polegającą na zastąpieniu potraw smażonych w głębokim tłuszczu potrawami gotowanymi lub parowanymi. Ważne jest również zwiększenie ilości spożywanych owoców oraz warzyw.

Prawidłowo prowadzone skuteczne odchudzanie opiera się również na utrwaleniu pozytywnych nawyków żywieniowych i stałe ich przestrzeganie. Nawet najbardziej surowa dieta, która porzucimy po tygodniu nie przyniesie efektu w postaci trwałego zmniejszenia wagi a może jedynie spowodować niekorzystne zmiany w procesach przemiany materii.

Standardowy program pozwalający na skuteczne odchudzanie zakłada kilka kolejnych etapów. Pierwszym jest zidentyfikowanie przez dietetyka niewłaściwych nawyków żywieniowych. Eliminacja ich oraz wprowadzenie nowej właściwej kultury przygotowywania oraz spożywania posiłków jest elementem wyjściowym do dalszych działań. Równie ważne, aby zadziałało skuteczne odchudzanie jest opracowanie przez osobistego trenera programu ćwiczeń fizycznych, który będzie całkowicie indywidualny i dostosowany do możliwości osoby podejmującej odchudzanie. W ćwiczeniach fizycznych prowadzących do zmniejszenia wagi szczególnie ważne jest regularne ich wykonywanie.

Jeżeli zaprzestaniemy aktywności fizycznej wyniki, jakie dało nam dotychczas skuteczne odchudzanie raczej na pewno przepadną. Należy, więc wyrobić u osoby odchudzającej się nawyki prawidłowego odżywiania oraz systematycznego wykonywania ćwiczeń fizycznych. Samodzielna kontrola wagi oraz jej utrzymywanie na wyznaczony poziomie jest ostatnim elementem składającym się na prawdziwe przynoszące efekty odchudzanie. Jednak osiągnięcie ostatecznego sukcesu wymaga dużej samodyscypliny i dążenia do wyznaczonego celu.