Ciekawostki

Samsung z nowym telewizorem w technologii QLED

Ostatnimi czasy w kontekście nowych modeli telewizorów słyszeliśmy głównie nazwę OLED takich producentów jak LG, Sony czy Philips. Odpowiedzią na to miała być technologia QLED od Samsunga. Jak wyszło koreańskiemu koncernowi?

Model QLED QE49Q7F wizualnie prezentuje się całkiem dobrze. Pierwsze, co się rzuca w oczy, to metalowe, błyszczące ramki, które dają poczucie, że mamy do czynienia z produktem premium. Do tego idealnie współgra o z elegancką i cienką podstawką. Warto również zwrócić uwagę na pilot. Jeszcze kilka lat temu panowała swoista moda na bardzo rozbudowane piloty, na których znajdowały się funkcję, których większość użytkowników nie rozumiała- a tym bardziej – nie potrzebowała. Na nowym kontrolerze od Samsunga mamy zaledwie przyciski odpowiedzialne za głośność, zmiany kanałów, wyszukiwanie głosowe oraz koło sterujące ustawieniami telewizora.

Link sponsorowany: Serwis RTV Bydgoszcz

Wielką zaletą Samsunga jest brak kłębów kabli za telewizorem. Mamy tam przewód zasilający oraz jeden kabel prowadzący do pudełka „One Connect”. Sprawia to, że o wiele łatwiej jest powiesić ekran na ścianie. Wszystkie inne przewody związane z dźwiękiem czy internetem podpinamy do osobnego pudełka, co jest o wiele bardziej wygodniejsze oraz estetyczne.
Smart TV od Samsunga nie jest oparty na „mulącym” Androidzie, lecz na systemie Tizen. Jest on szybki, prosty w obsłudze oraz wyróżnia się na tle konkurencji.
Same typowe parametry techniczne są rozwinięciem telewizorów SUHD, które charakteryzowały się kwantową kropką. Udało się jednak osiągnąć coś o czym od pewnego czasu mówiono, mianowicie niezależnie od poziomu jasności, obraz uzyskuje 100% natężenia koloru. Kolory są bardzo żywe i nieprzesycone. Posiadając ten model, już nigdy nie będziemy musieli zasłaniać okien w słoneczny dzień, aby obejrzeć film.
QLED od Samsunga nie jest czymś rewolucyjnym na rynku, lecz zdecydowanie może konkurować z telewizorami OLED innych producentów. Nie musimy się martwić, że przy złym oświetleniu będą problemy z obrazem, a sam design jest naprawdę fantastyczny.