Ciekawostki

Jak zachowywać się na łowisku?

Należy pamiętać, że wyjazd na ryby nie wiąże się jedynie z zabraniem sprzętu oraz prowiantu, lecz również właściwym zachowaniem. Któż nie zna klasycznego powiedzenia „i jak, biorą?”. O czym więc powinniśmy pamiętać, abyśmy nie przeszkadzali innym osobom na łowisku?

Podstawowa kwestia, to cisza. Wszystko jednak w granicach rozsądku. Oczywiście, można porozmawiać z kolegą, lecz należy pamiętać, że nie jesteśmy na biwaku – krzyk oraz głośna muzyka nie jest wskazana. Taki hałas może wypłoszyć ryby i sprawić, że nic danego dnia nie złowimy. Sprawdź: Odzież wędkarska

Echo po wodzie niesie się zupełnie inaczej, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na znacznie więcej czynników. Nie powinno się mocno stąpać przy krawędzi brzegu. Wiele osób o tym nie pamięta, ale nawet to jest odczuwalne przez ryby. Jasną rzeczą jest również zakaz wrzucania niepożądanych rzeczy do wody. Jeśli akurat najdzie Cię ochotą na zrobienie „kaczki”, to lepiej stłumić to w sobie.

Pamiętajmy, aby unikać śmiecenia. Ta zasada oczywiście nie tyczy się łowiska, lecz każdej przestrzeni publicznej. Wędkowanie uprawia się znacznie przyjemniej w pięknych okolicznościach przyrody – wśród śmieci wprost przeciwnie.

Na sam koniec warto wspomnieć, że powinno się zachować odpowiednią kulturę wobec innych wędkarzy. Nie tylko my korzystamy z łowiska i nikt nie chce wracać do domu bez złowionego okazu.