Technologie

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters to seria międzynarodowych turniejów gier komputerowych. Cała impreza odbywa się w różnych miastach na terenie całego globu. Z roku na rok Intel Extreme Masters wydaje się zrzeszać coraz to większą liczbę osób, przez co w minionym roku całe wydarzenie zostało podzielone na dwa weekendy, ze względu na bardzo wysoką frekwencję.

Po raz pierwszy turniej ten miał miejsce w 2006 roku w Niemczech. Początkowo turniej ten miał jedynie zasięg europejski, z czasem jednak popularność wydarzenia sprawiła, że osoby z różnych części świata zaczęły się interesować tymi rozgrywkami. Podstawą rozgrywek Intel Extreme Masters były gry strategiczne, oraz gry z gatunku FPS. Dlaczego akurat tego typu gry? Spektakularny, oraz widowiskowy charakter rozgrywek zdawał się tu grać pierwsze skrzypce.

Przełom całego turnieju nastąpił podczas ósmego sezonu, kiedy to finał całych rozgrywek miał miejsce w Katowicach. Warto wspomnieć także o dodaniu do całej puli gier turnieju gry karcianej Heartsone, co okazało się strzałem w dziesiątkę i przypadło do gustu wielu graczom.

Za organizację całego wydarzenia odpowiedzialny jest Electronic Sport League (ESL), należący do niemieckiej spółki Turtle Entertainment GmbH. Ze względu na fakt, iż turnieje te rozgrywane są na całym świecie coraz większa ilość osób, które pasjonują się grami komputerowymi, przybywa na to wydarzenie.

W Polsce turnieje Intel Extreme Masters odbywają się już od pięciu lat. Biorąc pod uwagę jak szybko sprzedawane są bilety na to wydarzenie można wnioskować, że Polakom impreza ta naprawdę przypadła do gustu. W samym sezonie X, który miał miejsce w 2016 roku ponad 113 tysięcy osób odwiedziło halę Spodka. Co ciekawe, bilety na imprezę we wspominanym roku zostały wyprzedane w zaledwie piętnaście minut. Na tak dobry odzew ze strony fanów może wpływać fakt o prestiżu jaki prezentuje cała impreza. Każdy gracz, który bierze udział w tym oto wydarzeniu zdobywa cenne, unikatowe doświadczenie, które może zaowocować w przyszłości.