kobieta w makijażu permanentnym brwi
Uroda

Jak długo trwa makijaż permanentny brwi?

Kobiety używają różnych form makijażu, aby podkreślić swoje naturalne piękno od samego początku istnienia cywilizacji. To oczywiste, że kobiety od zawsze znały siłę makijażu. Jednak współczesne kobiety, które prowadzą intensywne życie, nie zawsze mają czas na wykonanie makijażu, co oznacza, że zawsze szukamy drogi na skróty. Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem, poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji na ten temat.

 

Zanim zaczniesz – jeśli jesteś z okolic Sosnowca lub po prostu chcesz poddać się zabiegowi makijażu permanentnego brwi prawdziwym specjalistom, to rozważ salony medycyny estetycznej z okolic Sosnowca – polecamy!

 

Jak długo trwa makijaż permanentny brwi?

Jeśli myślisz o skorzystaniu z tego zabiegu jako sposobu na zaoszczędzenie czasu spędzanego codziennie przed lustrem, to zapewne chcesz wiedzieć, jak długo ten zabieg będzie trwał. W końcu coś, co ma oszczędzać Twój czas, powinno oszczędzać go przez jakiś czas.

 

Na szczęście długowieczność makijażu permanentnego jest znaczna. Średnio, makijaż permanentny może trwać od trzech do pięciu lat po jednym zabiegu, a to oznacza od trzech do pięciu lat codziennej rutyny piękna!

 

Co powoduje blaknięcie makijażu permanentnego brwi?

Mimo, że makijaż ten utrzymuje się przez długi czas, nie oznacza to, że jest wieczny. W rzeczywistości, w zależności od tego, gdzie pigment jest umieszczony, niektóre makijaże blakną szybciej niż inne. Na przykład, trwały pigment umieszczony na linii oczu lub linii rzęs może zazwyczaj przetrwać od jednego do trzech lat, podczas gdy pigment umieszczony bezpośrednio na skórze może potrzebować pięciu lat, aby zaniknąć.

 

Ale co jest przyczyną blaknięcia w pierwszej kolejności? Blaknięcie naszego makijażu permanentnego brwi możemy przypisać kilku czynnikom, takim jak rodzaj skóry, wiek, reakcja skóry na pigment, ilość przebywania na słońcu oraz rodzaj produktów, które stosujesz na skórę. Na niektóre z tych czynników nie masz wpływu, podczas gdy inne wynikają z ogólnego stylu życia, który może skrócić lub wydłużyć rezultaty.

 

Sprawdź: Botoks Sosnowiec

 

Jak można przedłużyć rezultaty makijażu permanentnego brwi?

Blaknięcie może być nieuniknione, ale czy istnieje sposób na przedłużenie rezultatów? Absolutnie. Możesz w pełni wykorzystać zalety zabiegu makijażu permanentnego brwi, dokonując pewnych wyborów dotyczących pielęgnacji skóry. Na przykład, stosowanie odpowiednich filtrów SPF i środków ochrony przeciwsłonecznej może ochronić Twoją skórę i pigment makijażu w Twojej skórze przed wybieleniem przez promienie UV. Wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry jest również ważny, dlatego ważne jest, aby unikać stosowania silnych kwasów lub retinoli w codziennej pielęgnacji skóry.