Uroda Zdrowie

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej, oferujący szybki, nieinwazyjny i niedrogi sposób na poprawę uśmiechu. Powszechnie cenione zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, zabiegi wybielające (lub wybielające) są dostępne, aby zaspokoić każdy budżet, ramy czasowe i temperament. Niezależnie od tego, czy są to profesjonalnie przeprowadzane jednogodzinne sesje wybielające w gabinecie dentystycznym lub kosmetycznym spa, czy też zestawy wybielające do użytku domowego zakupione w lokalnej aptece, rozwiązań jest mnóstwo. Reklama: Dobry dentysta Rybnik

Praktycznie każdy, kto decyduje się na rozwiązanie do wybielania zębów, widzi umiarkowaną lub znaczną poprawę jasności i bieli swojego uśmiechu. To powiedziawszy, nie jest trwałym rozwiązaniem przebarwień i wymaga konserwacji lub „retuszów” dla przedłużonego efektu.

Większość z nas zaczyna od lśniących, białych zębów, dzięki ich porcelanowej powierzchni szkliwa. Złożona z mikroskopijnych krystalicznych pręcików, szkliwo zębów ma chronić zęby przed skutkami żucia, zgrzytania, urazów i ataków kwasów spowodowanych cukrem. Jednak z biegiem lat szkliwo ściera się, staje się bardziej przezroczyste i pozwala na prześwitywanie żółtego koloru zębiny – materiału rdzenia zęba. Podczas rutynowego żucia zębina pozostaje nienaruszona, podczas gdy w szkliwie pojawiają się miliony mikropęknięć. To właśnie te pęknięcia, a także przestrzenie między krystalicznymi prętami szkliwa, które stopniowo wypełniają się plamami i zanieczyszczeniami. W rezultacie zęby w końcu stają się matowe i pozbawione blasku.
Wybielanie zębów usuwa plamy i zanieczyszczenia, pozostawiając pęknięcia szkliwa otwarte i odsłonięte. Niektóre pęknięcia są szybko remineralizowane przez ślinę, podczas gdy inne są ponownie wypełniane szczątkami organicznymi.