Ciekawostki Technologie

Wózki magazynowe – najważniejsze parametry

Przeznaczenie

Doskonale wiemy, że wózków magazynowych na rynku jest cała masa. Utwierdzamy się w tym przekonaniu gdy wejdziemy na stronę https://e-hak24.pl/magazyn/wozki. Wybierając konkretny model powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest przeznaczenie. Musimy wiedzieć czy będą to kartony, paczki, a może pojedyncze produkty? Powinniśmy także rozeznać się jakich gabarytów produkty będą transportowane? W przypadku sporem ilości małych paczek świetnym wyborem będzie wózek z burtami zabudowanymi. Z kolei do przewozu ciężkich oraz dużych kartonów lepiej sprawdzi się transportowy wózek z platformą o nośności wynoszącej 300 kilogramów. W kontekście samego przeznaczenia nie można zapomnieć o obciążeniu maksymalnym wózka. Nośność platformowych wózków oraz wózków taczkowo-schodowych to najczęściej 150 do 300 kilogramów. Oczywiście znajdziemy na rynku także takie, które przewiozą 500 czy też 700 kilogramów.

Wymiary wózka

Długość oraz szerokość wózka są elementami, na które powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Szczególnie gdy wózek ma być użytkowny w niewielkiej hali czy też w równie małym magazynie. W takowej sytuacji dobrze będzie rozważyć zakup wózka składanego. Najpopularniejszymi typami wózków są wózki platformowe, wózki składane jak i także wózki taczkowo-schodowe.

Rodzaje kół

Wózki magazynowe, które są przeznaczone do transportowania wyjątkowo ciężkich przedmiotów zaopatrzone powinny być w kółka żeliwno-poliuretanowe czy też żeliwne. Taki właśnie rodzaj kół jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz także odznacza się dosyć szczególną trwałością.