Dom i ogród

Minimalizm w mieszkaniu

Ciemne kolory są nieco trudniejsze, aby stworzyć minimalistyczny efekt, ale nie oznacza to, że musisz pomalować swoje pokoje całe na biało. Jasne odcienie ziemi automatycznie tworzą wrażenie otwartości, ale jeśli masz ciemne ściany, nie martw się, możesz stworzyć „białą przestrzeń” nawet w najciemniejszych odcieniach.

Znajdź białą przestrzeń w swoim domu, oczyszczając aurę i pozbywając się wszystkiego, czego nie używasz, nie potrzebujesz. Upewnij się, że wykorzystujesz okna i naturalne światło.

Kolejnym kluczem do minimalistycznego życia i aranżacji wnętrz jest utrzymanie jak najmniejszej kompaktowości. Nie próbuj wcisnąć ogromnego łóżka do stosunkowo małej sypialni oczekując, że będzie przestronnie. Minimalizm jest z definicji niewielki, więc nie pozwól, aby pojedyncze meble zdominowały przestrzeń. Spróbuj znaleźć równowagę między wszystkimi w pokoju, niezależnie od tego, czy jest to roślina doniczkowa, czy grafika na ścianie. Sprawdź: mieszkania Bydgoszcz

Posiadanie tylko tego co niezbędne jest kluczem do minimalizmu. Gdy sprawisz, że pokoje będą tak proste, jak to tylko możliwe, wykorzystując białe miejsca, będziesz w stanie lepiej określić, co powinno być przechowywane, a czego nie warto trzymać.

Oczywiście z wyjątkiem podstawowych mebli, podłogi powinny być odkryte. Dodatkowo z wyjątkiem jednego (może dwóch) dzieł sztuki, zegarów lub innych dekoracji, zostaw ściany tak gołe, jak to tylko możliwe.

W przypadku sypialni bardzo przydatne są schowki, które wsuwają się i wysuwają spod łóżka. W pozostałej części domu minimalistyczne kosze, pudła i półki, a także szuflady i szafki powinny być szczególnie wykorzystywane. Twój dom nie tylko będzie wyglądał czysto i schludnie, ale sprawi, że będziesz lepiej zorganizowany i pozwoli ci określić, czego naprawdę potrzebujesz.