Biznes Technologie

Hashtagi a marketing

Żyjemy teraz w erze cyfrowej! I nie sposób nie zauważyć ani jednego małego symbolu, który stał się nieodłączną częścią naszego słownictwa online. Mowa o symbolu hashtag (#). W najprostszym przypadku hashtag to słowo lub fraza, po której następuje znak skrótu. Nie jesteś biegły w tych kwestiach? Sprawdź – Marketing usług medycznych.

Początki hashtagów sięgają wprowadzenia Twittera w 2007 roku. Hashtagi umożliwiają indeksowanie słowa lub frazy przez wyszukiwarki i stają się możliwe do wyszukiwania przez kliknięcie.

Hashtagi są ważne zarówno w marketingu online, jak i offline. Pozwala organizować rozmowy i tematy dotyczące Twojej firmy. Są one podobne do osi czasu informacji, w której ludzie mogą dowiedzieć się więcej o produkcie, usłudze lub wydarzeniu. Może to prowadzić do rozpowszechniania pozytywnych ustnych wypowiedzi na temat wydarzenia lub produktu. Podczas procesu zakupu, gdy konsument przejdzie do etapu informacyjnego, zacznie wyszukiwać i zbierać informacje o potencjalnych produktach / usługach spełniających ich potrzeby. Źródła tych informacji mogą pochodzić z hashtagów.

Hashtagi mają zdolność kultywowania globalnej publiczności. Są często używane na wielu globalnych wydarzeniach, takich jak ślub księcia Williama. Używanie hashtagów pozwala lepiej rozpoznawać markę. Zanim jednak zaczniesz używać hashtagów, upewnij się, że poprawnie ich używasz.

Hashtag zawsze zaczyna się od symbolu hashtag (#), po którym następuje tekst lub cyfry. Musisz jednak dokładnie przemyśleć treść hashtagu, ponieważ może prowadzić on do dotarcia do niewłaściwych odbiorców. Jest to katastrofalne, gdy próbujesz wykreować społeczność osób zainteresowanych Twoim produktem lub usługą. Utwórz coś, co będzie „unikalne”.

Musisz upewnić się, że hashtag jest rozpoznawalny, jasny, zwięzły i łatwy do zapamiętania. Istnieją miliony hashtagów. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest stworzenie czegoś, co trudno zapamiętać lub którego idealny klient nie jest w stanie poprawnie przeliterować.