Ciekawostki

Jaka pogoda na Wielkanoc 2018?

Mimo prognozowanych opadów śniegu w Niedzielę Wielkanocną, zimowe płaszcze możemy schować już do szafy. Wyciągnijmy natomiast kurtki przeciwdeszczowe i buty gumowe. Święta mają być deszczowe i zachmurzone, ale na plusie, natomiast tuż po świętach napłynie do nas ciepłe powietrze z południowo-zachodniej Europy. Synoptycy przewidują, że świąteczna pogoda będzie typowo marcowa.

W sobotę będzie ogromnego zachmurzenie, a także będą przelotne opady deszczu, zwłaszcza popołudniem. Temperatura będzie wynosiła maksymalnie od 7 do 12 stopni Celsjusza

Niedziela z kolei ma być już w dużym stopniu deszczowa, przy niższej temperaturze. Przewidywane są także opady deszczu ze śniegiem. W lany poniedziałek synoptycy nie planują opadów. Pogoda ma być umiarkowana, a wskaźniki na termometrach wskażą 7 stopni Celsjusza.

W całej Polsce obędzie się także bez większych opadów, te mają być jedynie przelotne. W niedzielę możliwe są opady deszczu i deszczu ze śniegiem, choć nie będą one intensywne, raczej lokalne. termometry będą wskazywały także 5-6 stopni Celsjusza. Trzeba jednak uważać na wiatr – ten będzie oschły i porywisty. Lany poniedziałek powinien znajdować się już cieplejszy i bez opadów. Temperatura będzie tam wahać się pomiędzy 8 a 5 stopni Celsjusza.

Tydzień po świętach ma być dużo cieplejszy. Temperatura podskoczy nawet do 20 stopni.