Dom i ogród Technologie

Jak wybrać nóż do kosiarki?

Czy możesz założyć dowolny nóż na kosiarkę?

Krótko mówiąc, odpowiedź brzmi: tak. Musisz jednak upewnić się, że środkowy otwór, otwory boczne i długość ostrza jest taka sama jak ta, którą posiada twój nóż.
:Reklama kosiarki spalinowe Bydgoszcz

Jaki jest najlepszy nóż do kosiarki ?

Najlepszy nóż to taki, który jest dedykowany do twojego sprzętu lub odpowiednio dobrany pod kątem otworów bocznych, otworu centralnego, długości. Upewnij się równie, że jest odpowiednio wyważony i gotowy do pracy.

Jak wybrać nóż do kosiarki?

Najłatwiejszym sposobem znalezienia zamiennych ostrzy do kosiarki jest podanie numeru OEM. Numer OEM to numeryczny numer części ostrza nadany przez producenta. W większości przypadków wystarczy wpisać ten numer wraz z nazwą producenta w wyszukiwarce lub sklepie internetowym, aby uzyskać obiecujące wyniki. Można również znaleźć nóż, wpisując w wyszukiwarkę markę i model urządzenia. (np. kosiarka spalinowa Oleo-Mac GV 25+ 53 TK ALL ROAD PLUS 4 nóź)

Jak zmierzyć długość noża ?

Długość mierzy się po przekątnej od jednego czubka ostrza do przeciwległego czubka ostrza. Ważne jest, aby prawidłowo zmierzyć długość. Zbyt krótki będzie źle zbierał trawę do kosza, a zbyt długi będzie haczył o obudowę kosiarki. Wszystkie pomiary długości muszą być wykonane po przekątnej.

Czy kosiarki spalinowe mają uniwersalne noże ?

Noże do kosiarek nie są uniwersalne, są specyficzne dla danej marki i modelu kosiarki. Ostrze kosiarki musi być dokładnie dopasowane i dokręcone zgodnie ze specyfikacją producenta.