Turystyka

Hiszpańskie miasto wprowadza ograniczenia dla turystów

Liczba turystów w Hiszpanii cały czas rośnie. Z jednej strony władze powinny cieszyć się rosnącą popularnością, jednakże duży napływ urlopowiczów coraz bardziej doskwiera lokalnym mieszkańcom oraz urzędnikom. Hiszpania postanowiła natychmiast reagować i wprowadza ograniczenia oraz kary dla turystów.

Władze Murcii 24 lipca wprowadziła szereg zakazów, za których złamanie grozi kara nawet 750 euro. Władze stwierdziły, że aby miasto było rekomendowane i poważane, należy zadbać o czystość, porządek oraz zachowania właściwe dla ładu publicznego. Zabronione zostało głównie wprowadzanie zwierząt na plażę, jazda na rowerze oraz używanie nad ranem dużych parasoli słonecznych. Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak zakaz rozbierania się na plaży. Jest to na tyle istotne, ponieważ w ostatnich kilku dziesięcioleciach Murcia była uznawana za perłę nudyzmu.

Najwięcej kontrowersji budzi jednak zakaz całkowitego rozbierania się na plaży, która w ciągu ostatnich czterech dekad uznawana była za jedną z perełek nudyzmu. Władze uważają, że było to konieczne, jeśli chcą przyciągnąć na plażę rodziny z dziećmi oraz sportowców.

Hiszpańskie organizacje nudystów oświadczają, że będą się w tej sprawie odwoływać, jednakże Murcia nie jest osamotniona w takich decyzjach. Ostatnio podobne regulacje wprowadziły również inne miasta w Hiszpanii m.in. Kadys oraz Barcelona. W trosce o czystość, najwyższą karę przewidziano dla osób oddających mocz do morza. Podobna kara jest również za głośne słuchanie muzyki.