Technologie Uroda Zdrowie

Depilacja laserowa

Idealnie gładkie, pozbawione małych, ostrych włosków ciało jest marzeniem każdej kobiety. Tradycyjne, domowe metody depilacji owłosienia są skuteczne tylko chwilowo. Włoski odrastają natychmiast i często następnego dnia musimy je znowu golić. Chcąc na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia na naszym ciele, możemy zastosować zabieg depilacji laserowej.
Decydując się na w/w zabieg, należy pamiętać o jednej podstawowej rzeczy. Otóż nie wszystkie włosy na naszym ciele rosną równocześnie, włosy w jednej części ciała są już w pełni rozwinięte, natomiast w innej dopiero są w fazie wzrostu. To właśnie te drugie reagują na światło lasera i łatwo poddają się usuwaniu. Pozostałe włosy są w fazie ,,uśpienia” i właśnie dlatego zabieg depilacji laserowej musi być powtórzony kilkakrotnie.
Dotychczas jedyną metodą trwałego usuwania włosków była bardzo bolesna elektroliza. Depilacja laserowa jest całkowicie bezbolesna i w porównaniu do elektrolizy, nie narusza powierzchni naszej skóry i działa na dużo większej powierzchni. Obowiązkowo każdy zabieg musimy wcześniej przedyskutować z lekarzem prowadzącym. Zabieg trwa kilkanaście minut. Polega na przekazywaniu na powierzchnię skóry wiązki lasera za pomocą specjalnej końcówki. W jego trakcie może być odczuwalne niewielkie pieczenie, które można zneutralizować znieczuleniem miejscowym. Tuż po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie w miejscu depilacji.
Zabieg depilacji laserowej przeprowadza w Polsce wiele gabinetów i klinik kosmetycznych. Bez problemu można odszukać je w internecie.