Dom i ogród

Czy okna i drzwi antywłamaniowe uchronią nas przed włamywaczem?

Złodzieje nie potrzebują dużo, żeby włamać się do mieszkania. Często wystarczy tylko podważyć drzwi kawałkiem metalu, co sprawia, że wypadają z zawiasów. Na szczęście mieszkania Bydgoszcz okazują się dość bezpieczne w tym aspekcie, ponieważ rzadko słychać informacje o włamaniu. Jednak zawsze warto posiadać więcej informacji na ten temat, żeby wiedzieć jak się uchronić, ponieważ ignorancja na pewno nas nie uratuje.

Najczęstszym powodem, który przekonuje włamywacza do włamania się do konkretnego mieszkania, jest nieuwaga jego właściciela. Otwarte drzwi, aż się proszą o włamanie i pozostawiają nasze mieszkanie bezbronne. Cała sprawa wygląda podobnie w przypadku okien. Otwarte okna tak samo, jak drzwi są idealną opcją dla włamywacza. Niestety nawet w przypadku, gdy są zamknięte, to nie powstrzymają złodzieja. Nawet najlepsze okna antywłamaniowe w końcu ulegną, lecz ich zadaniem jest sprawić, aby włamywacz stracił jak najwięcej czasu na ich pokonanie, co da więcej czasu na pojawienie się policji. Dlatego warto zainwestować w dobre okna i drzwi antywłamaniowe w mieszkaniu. Często włamywacz po zobaczeniu ochrony naszego mieszkania stwierdzi, że czeka go za dużo zabawy z zabezpieczeniami i rezygnuje z próby kradzieży.

Złodzieje często muszą działać za pomocą swojej pomysłowości. Czasami wykorzystują ignorancję przechodniów, żeby ukryć swoją działanie pod przykrywką przeprowadzki. Jak to się mówi “najciemniej pod latarnią”. Podjeżdżają pod dom ciężarówką z napisem „Przeprowadzki” i wywożą wszystko. Najczęściej jednak złodziej działa szybko, a jego łupem padają drobne rzeczy. Gotówka, biżuteria, podręczna elektronika jak laptopy czy smartfony.

Już taka garstka informacji może nas przekonać, że najlepszą obroną przed włamaniem, to sama świadomość. Nie możemy dać dojść do władzy naszej ignorancji. Po wyjściu z mieszkania zawsze należy zamykać drzwi i okna. Także trzeba zwracać uwagę na otoczenie. Same okna i drzwi antywłamaniowe nie gwarantują bezpieczeństwa, ale zdecydowanie bardzo je podnoszą.