Biznes Ciekawostki

Co to jest dług komercyjny?

Przed szczegółowym omówieniem przepisów należy zrozumieć różnicę między zadłużeniem handlowym i konsumenckim. To powiedziawszy, dług komercyjny odnosi się do każdego długu, który firma ma wobec innej firmy. Nazywany również długiem biznesowym lub korporacyjnym, dług handlowy często powstaje, gdy dłużnik nie spłaci wierzycielowi zgodnie z warunkami prawnie wiążącej umowy handlowej.

Czy firmę można wysłać do windykacji?

Przepisy dotyczące windykacji należności biznesowych dają wierzycielom prawo do przeniesienia konta osoby zalegającej z płatnością do agencji windykacyjnej natychmiast po wystosowaniu wezwania. Co więcej, agencja windykacyjna może zażądać od sądu zajęcia majątku dłużnika (np. biura, jeśli takie istnieją), jeśli mniej drastyczne działania windykacyjne nie przyniosą rezultatu. Sprawdź: Skup długów Bydgoszcz

Jednak wierzycielowi i jego firmie windykacyjnej nie wolno wydawać gróźb prawnych, które nie dotyczą windykacji B2B, a także wykorzystywać nieprawdziwych lub nieważnych informacji w celu zastraszenia dłużnika.