Zdrowie

Maski antysmogowe

Coraz częściej możemy zauważyć nie tylko w sklepach, ale również na ulicach maski antysmogowe. Stają się one coraz bardziej popularne z powodu zwiększającego się zanieczyszczenia powietrza.

Okres grzewczy zbliża się coraz bardziej. Jest to bardzo ważny czas pod kątem ekologii, ponieważ w ruch wchodzi wiele niewydajnych pieców i nieekologicznych paliw. Istnieje wiele miejsc, gdzie cały czas pali się starymi meblami, a nawet śmieciami. Niestety jest to spowodowane w dużej mierze nieświadomością konsekwencji takiego postępowania, a niekiedy zwyczajną biedą – ludzie palą czym mogą. Dodatkowo z rowerów i rolek przesiadamy się w ciepłe samochody, które dodatkowo emitują spaliny.

Okres jesieni oraz zimy, to ogromne wyzwanie dla naszego środowiska, a więc również naszego zdrowia – przede wszystkim płuc i dróg oddechowych. Taki stan rzeczy wpływa jednak na całe nasze samopoczucie i może wywoływać reakcje alergiczne. W takim wypadku najlepiej zgłosić się do specjalisty alergologa, np. https://alergoderm.pl Każdego roku powraca do nas problem smogu. Dolegliwości naszego układu oddechowego powoduje powietrze zanieczyszczone przez spaliny samochodowe, kominy fabryk, ale również małych domków jednorodzinnych. Wszystko to coraz częściej motywuje nas do zakupu maski antysmogowej oraz filtrów powietrza do nosa. Wszystko to, aby nie musieć wdychać wszystkich ciężkich pierwiastków unoszących się w powietrzu.

Warto jednak zauważyć, że w niektórych miejscach maski nie pełnią już tylko funkcji ochronnej, lecz są częścią mody. Producenci cały czas prześcigają się w nowych wzorach, modelach, kolorystyce itd. Z jednej strony może się to wydawać głupie i niepotrzebne, jednakże im stają się one modniejsze, tym są bardziej rozpowszechnione, a więc zwiększa się świadomość społeczeństwa na temat stanu powietrza. Z tego powodu może cieszyć fakt, że stają się one modne i coraz bardziej dostępne.