Dom i ogród

Jakie mieszkanie pod wynajem?

Kiedy na polskim rynku nieruchomości coraz częściej inwestuje się w lokale przeznaczone wyłącznie na wynajem, to cały czas mała część z tych nieruchomości to domy jednorodzinne. Sporą popularnością cieszą się luksusowe apartamenty, jednak przede wszystkim inwestuje się w mieszkania deweloperskie Bydgoszcz.

Nowe budownictwo jest najbardziej popularne ze względu za energetyczne zapotrzebowanie lokali. Mieszkania są urządzane w jak najnowocześniejszy sposób przy zastosowaniu nowych technologi. Większość jest zinformatyzowana i podłączona do sieci, więc wymagania energetyczne są stosunkowo wysokie i nieosiągalne dla starszego budownictwa.

Nowe mieszkania mają jeszcze kilka istotnych plusów. Przede wszystkim są one stosunkowo dobrze ocieplone, więc w okresie grzewczym, który trwa średnio 6 miesięcy, można sporo zaoszczędzić. Poza tym, nowe budynki realizują jedynie bieżącą konserwację, w przeciwieństwie do starych budynków, gdzie konieczne są remonty. Taki stan rzeczy obniża oczywiście czynsz płacony przez właściciela. Mieszkania w starszym budownictwie opłaca się kupić w naprawdę dobrej lokalizacji i to do remontu. Po wykonaniu niezbędnych napraw i poprawek, taka nieruchomość możne znacznie zyskać na wartości. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zasadą i wcześniej trzeba wszystko dokładnie przeliczyć.