Lekarz medycyny estetycznej - specjalista od botoksu trzymający w ręku stetoskop
Uroda

Botoks – fakty i mity

Chcąc dowiedzieć się na ten temat możliwe, że wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: “botoks Świecie”‘, ale nie znalazłaś tam informacji na ten temat. Bez strachu – oto kilka najczęstszych mitów i obaw, które rozwiejemy w mgnieniu oka.

 

Botoks sprawia, że twarz wygląda na zamrożoną

Fałsz – no cóż, fałsz, jeśli jest wykonany prawidłowo..

Było kilka takich przypadków w mediach – szczególnie na początku lat 2000, kiedy botoks naprawdę eksplodował. Ale dobry specjalista (np. ze Świecia) zawsze przeprowadzi najpierw gruntowną konsultację i prawdopodobnie zasugeruje, aby wybrać się na bardziej naturalny zabieg.

Sprawdź: botoks Świecie

A to prowadzi mnie do kolejnego powszechnego błędnego przekonania…

 

Nie będziesz w stanie poruszać twarzą po zastrzykach z botoksu

Fałsz – jeśli wykona je specjalista.

Podobnie jak w przypadku zamrożonego wyglądu, wiele osób uważa, że zastrzyki z botoksu powodują, że twarz jest pozbawiona wyrazu i nie można nią poruszać. Ale na szczęście nie jest to prawdą. Wykwalifikowany medycznie, doświadczony lekarz (np. Dermatolog ze Świecia) będzie wiedział, ile toksyny botulinowej należy użyć i powinien dostosować jej ilość do Twoich potrzeb, wielkości mięśni i możliwości.

 

Botoks jest trucizną, więc jest niebezpieczny

Fałsz

Łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie denerwują się z tego powodu, ponieważ technicznie rzecz biorąc toksyna botulinowa jest wytwarzana przez Clostridium botulinum – bakterię, która może prowadzić do zatrucia jadem kiełbasianym (poważny stan, który może zagrażać życiu). Jednak ilość toksyny botulinowej, takiej jak ma medyczny botoks, używanej w zastrzykach przeciwzmarszczkowych jest tak mała, że nie może mieć takich samych skutków jak zatrucie jadem kiełbasianym.