Rośnie popularność inwestowania w mieszkania na wynajem

Rośnie popularność inwestowania w mieszkania na wynajem

Wyraźnie można zauważyć, że coraz bardziej rośnie popularność inwestowania w mieszkania przeznaczone wyłącznie pod wynajem. Świadczy o tym w dużej mierze znaczny odsetek transakcji gotówkowych. Nie jest dziwne, że w czasie bardzo nisko oprocentowanych lokat, ludzie szukają innych możliwości lokowania swojego kapitału. Najczęściej wybieraną, bo i uważaną za najpewniejszą opcją jest rynek nieruchomości. Dane pokazują,

Wyraźnie można zauważyć, że coraz bardziej rośnie popularność inwestowania w mieszkania przeznaczone wyłącznie pod wynajem. Świadczy o tym w dużej mierze znaczny odsetek transakcji gotówkowych. Nie jest dziwne, że w czasie bardzo nisko oprocentowanych lokat, ludzie szukają innych możliwości lokowania swojego kapitału. Najczęściej wybieraną, bo i uważaną za najpewniejszą opcją jest rynek nieruchomości. Dane pokazują, że niemal jedna trzecia transakcji związanych z mieszkaniami jest dokonywana wyłącznie za własne oszczędności. Wszystko zależy jednak od rynku, ponieważ ma to miejsce zazwyczaj w miastach, gdzie nieruchomości są stosunkowo tanie. Odsetek taki jest niższy oczywiście w takiej Warszawie niż np. w Łodzi, gdzie mieszania są niemal dwa razy tańsze. Można tam czasem zakupić kawalerkę poniżej 100 tys. złotych, co w stolicy się nie zdarza.

Dużo osób posiłkuje się kredytem, lecz nierzadko w niewielkim stopniu. Wynika to z przerzucania kapitału bezpośredni z lokat na nieruchomości. Oczywiście najbardziej opłacalną formą wynajmu jest wynajem krótkoterminowy na doby. Na apartamencie w wysokim standardzie i dobrej lokalizacji można zarobić znacznie więcej niż wynajmując go lokatorom na dłuższy okres. Wymaga to jednak od nas większego zaangażowania, lecz finansowo powinno się zdecydowanie bardziej opłacić. Modę na tego typu inwestycje można zauważyć m.in. w Bydgoszczy. Rośnie tam duża konkurencja dla hoteli. Dobrym przykładem jest wynajem krótkoterminowy Bydgoszcz, gdzie standard jest wysoki, dobra lokalizacja, a swoboda i wygoda znacznie większa niż w pokojach hotelowych. Jest to istotna konkurencja dla innej formy noclegu w mieście.

Redaktor
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos